Bardejovské Kúpele ponúkajú dokonalý relax

od david.m

Prečo práve Bardejovské Kúpele? Wellness, liečivú vodu či kúpeľné oblátky vám síce ponúkne väčšina kúpeľov, no krásna Sisi bola iba tu. Oddýchnite si do krásy aj vy v kúpeloch, ktoré patria medzi naše najstaršie.

Prvá zmienka o bardejovských minerálnych prameňoch je z roku 1247 a kúpele v minulosti navštívilo viacero významných osobností – Mária Lujza, manželka cisára Napoleona, ruský cár Alexander I. a cisárovná Alžbeta, manželka Františka Jozefa I., známa ako Sisi. Hotel, kde bola ubytovaná, nesie dodnes jej meno. V hoteli je zriadený aj muzeálny apartmán.

Uprostred panenskej prírody

Kúpele sa nachádzajú sa na severovýchode Slovenska v Nízkych Beskydách, medzi Čergovom a Ondavskou vrchovinou uprostred prekrásnej panenskej prírody s jedinečnými klimatickými podmienkami, sú preto ideálnym miestom na oddych a načerpanie nových síl. Nachádzajú sa iba 5 km od mesta Bardejov, zvoleného za „Najkrajšie mesto Slovenska“ a zároveň miesto s najčistejším ovzduším.

Prírodné liečivé zdroje

Hlavným bohatstvom kúpeľov sú vzácne prírodné liečivé zdroje, ktoré svojim zložením patria medzi najvýznamnejšie minerálne pramene v Európe. Majú ako jediné kúpele na Slovensku kúpeľnú kolonádu, v ktorej návštevníci nájdu spolu 8 liečivých minerálnych prameňov. O ich blahodarnom účinku sa môžete presvedčiť pri pitných kúrach, ktoré sú súčasťou každého pobytu.

Komplexná starostlivosť

Bardejovské Kúpele majú najširšie indikačné zameranie a poskytujú komplexnú liečebnú starostlivosť pre dospelých aj detských pacientov s individuálnym liečebným programom. Samozrejmosťou je aj vlastná 24-hodinová pohotovostná služba.

Liečebné procedúry sa poskytujú v modernej Balneoterapii, ktorá je spojovacou chodbou prepojená s hlavnými liečebnými domami kúpeľov, takže klienti sa dostanú na procedúry pohodlne v každom počasí. Procedúry sú nevyhnutné nielen na upevnenie zdravia, ale aj na oddych a uvoľnenie po každodennom strese. V ponuke je aj liečba postcovidového syndrómu unikátnou a veľmi účinnou procedúrou nazývanou MLS laserová terapia.

Široká škála pobytov a služieb

Bardejovské Kúpele okrem kúpeľnej liečby ponúkajú samoplatiacim klientom širokú škálu liečebných a wellness pobytov. Ubytovanie môžete mať v moderne vybavených jedno a dvojposteľových izbách alebo v apartmánoch liečebných domov Alexander, Ozón, Astória a Alžbeta a ich depandancoch. Súčasťou hotela Ozón je Beauty Studio vybavené najmodernejšími prístrojmi na kozmetické kúry a komplex Wellness Spa s bazénovým a saunovým svetom. Obľúbenou voľbou pre relaxačné pobyty je hotel Alexander****, ktorý je ideálnym miestom aj pre kongresy a teambuildingy. Je pomenovaný po ruskom cárovi Alexandrovi I., ktorý začiatkom 19. storočia kúpele navštívil.

Kultúrno-spoločenský život

Bardejovské Kúpele ponúkajú okrem liečby aj pestrý kultúrno-spoločenský život. Bohatú tradíciu majú koncerty v rámci Medzinárodného hudobného leta a známe letné promenádne koncerty v podaní salónneho orchestra. Hudba a koncerty patria ku pravej kúpeľnej atmosfére Bardejovských Kúpeľov.

Pre aktívne využitie voľného času je k dispozícii celoročne športový areál, ktorého súčasťou sú tenisové antukové dvorce, krytá tenisová hala a miniaturgolf. V areáli kúpeľov tiež  nájdete Bowling bar, squash, skanzen, Šarišské múzeum, knižnicu a digitálne 3D kino. Okolie ponúka aj zaujímavé cyklistické trasy, nazývané liečivé singletracky, rôzne turistické náučné chodníky a osobitné miesto má lesná kyslíková dráha, ktorá má špeciálne upravené trasy a jej technická náročnosť je určená tak, aby jednotlivé zariadenia na stanovištiach a cvičenia boli v súlade s indikáciami, ktoré sa tu liečia. Zaujímavé sú tiež možnosti výletov ako je mesto Bardejov – svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, hrad Zborov a kaštiele, Svidník – Dukla, drevené kostolíky a iné.

Dokonalý relax a regenerácia

Vychutnávajte si skutočný oddych a hodnotné služby v príjemnom prostredí. Pobyt v Bardejovských Kúpeľoch pomôže k regenerácii vášho organizmu a prinavráteniu zdravia. Viac informácií na www.kupele-bj.sk a www.hotelalexander.sk.


Reko z materiálov BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s.
Foto: BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s.

Podobné články