Vrtošivé počasie vás už nezaskočí

od micah.grohman

V apríli a začiatkom mája je ešte počasie dosť nestabilné. Raz prší, za chvíľu svieti slnko. Teploty počas dňa bývajú ešte prekvapivo nízke, náhle zmeny počasia sú na dennom poriadku. Pohľad cez okno nestačí, aby sme sa ráno vedeli vychystať do práce a za školskými povinnosťami tak, aby nám nebola zima, či, naopak, príliš teplo, alebo nás znenazdajky na ulici neprekvapil dážď.

Vtedy doma oceníte spoľahlivú digitálnu meteorologickú stanicu, ktorá vás o počasí a trendoch počas dňa bez zaváhania informuje. Vďaka nej budete ešte skôr, než vstanete z postele, presne vedieť, ako je u vás doma aj v exteriéri. Takou je napríklad digitálna meteostanica Orava MC-103, ktorá vám vďaka vonkajšiemu snímaču vždy presne poskytne dáta o tom, koľko stupňov je za oknom. Na dobre čitateľnom displeji zobrazuje okrem vonkajšej teploty aj teplotu a vlhkosť v miestnosti, a to od 20 do 95 %. Aj pre deti sú ľahko zrozumiteľné ikony prognózy počasia ako slnečno, polooblačno, zamračené, dážď či smajlíky, ktoré vykresľujú komfort v miestnosti v závislosti od dosiahnutej teploty a vlhkosti v interiéri. Orava MC-103 nie je len mlčiaci pozorovateľ – keď teplota a vlhkosť v miestnosti presiahnu alebo klesnú pod prednastavené hodnoty, zvukovým signálom vás na túto neželenú zmenu upozorní. Zobrazuje aj dátum, čas, deň v týždni, fázy mesiaca a funguje aj ako budík. Tých, čo chcú byť o krok vpred pred vrtkavým počasím, poteší zobrazovanie trendov vývoja teploty a vlhkosti. Orava MC-103 môže byť teraz vaša v akciovej cene 26,90 eur.

Druhým modelom digitálnej meteostanice, ktorú si teraz tiež môžete kúpiť za akciovú cenu,  je Orava Meteo. Podobne ako model Orava MC-103, aj ona má bezdrôtový vonkajší snímač napájaný z batérií, vodeodolný a vyrobený v bielej farbe, aby sa na slnku neprehrieval. Vďaka nemu budete vedieť ešte skôr, než prejdete cez prah svojho domova, aké počasie je v exteriéri. Meria teplotu vonkajšieho prostredia aj teplotu v interiéri a prehľadne ich zobrazuje na extra veľkom displeji, s veľkým zobrazením číslic aj pre seniorov. Pomocou jednoduchých piktogramov vás informuje aj o predpovedi počasia, takže hneď na prvý pohľad vám je jasné, či za oknami svieti slnko, či hrozí dážď, alebo bude pod mrakom. Na displeji meteostanice sa zobrazuje aj aktuálny dátum, deň v týždni aj čas a výborne vám poslúži tiež ako budík s funkciou opakovaného budenia Snooze, aby ste už od skorého rána nič nezmeškali zo svojho denného programu. Orava Meteo môže byť vaša teraz v akciovej cene 27,90 eur. Viac na www.orava.eu.

Reko z materiálov Orava
Foto: Orava

Podobné články