Lesklé ešte neznamená čisté

od david.m

Gorenje predstavuje úplne novú generáciu vstavaných umývačiek riadu s jedinečnou patentovanou UV technológiou, ktorá bezpečne odstráni 99,9 % všetkých škodlivých mikroorganizmov vrátane vírusov aj pri nižších teplotách. A taktiež s technológiou IonTech pre čisté a svieže prostredie v umývačke medzi umývacími cyklami. Jedinečné je aj automatické dávkovanie čistiaceho prostriedku na približne celý mesiac dopredu a dokonalé sušenie pomocou systému Smart UltraDry s dvoma ventilátormi a riadenou výmenou vzduchu po otvorení dvierok na konci sušenia. Najvyššie modely majú navyše integrovanú wifi a možno ich ovládať prostredníctvom aplikácie ConnectLife aj mobilom. Takže sa konečne môžete venovať tomu, čo vás baví. Čomu dáte prednosť, knihe alebo pretiahnutiu tela?

Po každom dobrom jedle nezostávajú len úsmevy stravníkov a dobrý pocit hostiteľa, ale aj množstvo špinavého riadu. Nová generácia umývačiek riadu Gorenje ponúka jedinečné technológie a toľko praktických vymožeností, že vám uľahčia každý deň. Či už varíte pre dvoch, alebo pre 16 ľudí.

Dokonale čisté?

Kapacita nových XXL umývačiek riadu Gorenje s tromi košmi a tromi ostrekovacími ramenami je taká, že dokážu pokryť celý priestor až po najvzdialenejšie rohy – totiž kapacita umývania je tak až o 30 % vyššia než v umývačkách bez horného ostrekovacieho ramena.

Rozmýšľali ste ale, či je teda riad z umývačky aj naozaj bezpečne čistý? Prvý pohľad totiž môže klamať. Najmä keď máte doma malé deti, je dokonalá čistota dôležitá.

UV technológie

Nové umývačky riadu Gorenje majú ako jediné patentovanú UV technológiu, ktorá z poslednej oplachovej vody pomocou ultrafialových lúčov bezpečne odstráni až 99,9 % škodlivých mikroorganizmov.

Zabíja totiž molekuly DNA a RNA baktérií a vírusov a je účinná aj pri inaktivácii vírusu SARS-CoV-2, a to aj pri použití úsporného a ekologického programu Eco pri teplote 55 °C.

UV technológia je bezpečne umiestnená v hydraulickom systéme umývačky riadu a možno ju aktivovať v kombinácii so všetkými programami. Program SuperHygiene potom funguje ako sterilizácia – dojčenské fľaše a riad pre bábätká už nie je potrebné vyvárať.

Ionizácia

Určite to poznáte aj vy – niekedy je riadu málo a potom čaká v umývačke, kým sa naplní a oplatí sa ju pustiť. Každé otvorenie dvierok však často stojí za to. Preto nové umývačky riadu Gorenje využívajú prirodzený proces ionizácie – záporne nabité ióny eliminujú pachy a udržiavajú umývačku riadu sviežu, aj keď je plná špinavého riadu medzi umývacími cyklami.

Dve špeciálne vysokotlakové trysky

Niekedy je riad naozaj veľmi špinavý, so zaschnutými alebo pripálenými zvyškami jedla nielen na tanieroch, hrncoch a panviciach.

Zabudnite na drôtenku – nové umývačky majú na dne umývacej vane dve špeciálne trysky CleanZone, ktoré dokážu odstrániť aj odolné nečistoty ostrekovaním prúdom vody pod vysokým tlakom. Nebojte sa preto v kuchyni experimentovať. Aj pripečený pekáč, v ktorom ste piekli lasagne, patrí k životu.

Dokonale suché

Počas sušenia sa aktivuje ventilátor vo vnútri umývacieho priestoru a postupne odvádza všetku horúcu paru z vane umývačky. Až potom sa dvierka automaticky mierne otvoria, aby sa dovnútra dostal čerstvý vzduch a riad sa účinne vysušil prirodzenou výmenou vzduchu. Z umývačky však neuniká horúca para, ktorá by mohla poškodiť kuchynskú linku.

Na dokonale suchý riad, dokonca aj plastový, sú nové umývačky Gorenje novej generácie vybavené novou funkciou Smart UltraDry – na konci procesu sušenia sa aktivuje druhý prídavný ventilátor umiestnený vo dvierkach umývačky a riadená výmena vzduchu zabezpečí dokonalé vysušenie aj problematického riadu, ktorý ste zvyčajne museli utrieť ručne. Takže odteraz už nebudete potrebovať utierku!

Komfort s automatickým dávkovaním

Nové umývačky riadu sú navrhnuté tak, aby ste nemuseli rozmýšľať o technológiách a vymoženostiach, ale aby ste si užívali čas a robili to, čo vás naozaj baví. A aby bol každodenný život čo najpríjemnejší.

Vďaka jedinečnému patentovanému systému automatického dávkovania už nemusíte ani vkladať tablety. Stačí naliať tekutý čistiaci prostriedok do veľkého zásobníka vo dvierkach približne raz za mesiac a umývačka sama odmeria toľko gélu, koľko potrebuje. V skutočnosti zvyčajne stačí oveľa menej čistiaceho prostriedku, ako je množstvo obsiahnuté v jednorazových tabletách. Ušetríte tak peniaze za drahšie tablety a zároveň urobíte niečo pre životné prostredie. Kapacita zásobníka vystačí na 20 umývacích cyklov.

Umývačky riadu majú tiež dômyselne navrhnutý a veľmi variabilný vnútorný priestor so systémom hrotov, sklopných držiakov a ľahko nastaviteľnou výškou stredného koša. A samozrejme, celý rad programov vrátane automatického, krátkeho hodinového, špeciálneho pre krištáľové sklo a ultra tichého nočného.

Skvelé je aj vnútorné osvetlenie, takže už nehrozí, že vám v umývačke zostanú poháre alebo lyžice, ktoré v rýchlosti prehliadnete a budete ich umývať znova a znova. K dispozícii je aj praktický program na automatické čistenie vnútorného priestoru, ramien, trysiek a dokonca aj filtra. Nové umývačky riadu majú tichý a úsporný invertorový motor. Vrcholom ponuky sú umývačky riadu s integrovanou wifi, ako napríklad Gorenje GV693C60UVAD, ktoré možno ovládať aj na diaľku pomocou aplikácie ConnectLife, samotná aplikácia je tiež zdrojom mnohých informácií a tipov.

Nová umývačka riadu Gorenje GV693C60UVAD s wifi

Nová umývačka riadu Gorenje GV693C60UVAD s tromi ostrekovacími ramenami, tromi košmi a integrovanou wifi má XXL kapacitu 16 súprav riadu a jedinečnú UV technológiu, ktorá bezpečne odstráni až 99,9 % baktérií a vírusov, a to aj v úspornom programe Eco pri 55 °C. Ionizačná technológia zabezpečuje čisté prostredie bez zápachu, aj keď riad už nejaký čas leží v umývačke, zatiaľ čo CleanZone so silným prúdom vody z dvoch vysokotlakových trysiek pomáha účinne odstrániť aj odolné nečistoty. Dokonale suchý riad zaručuje systém Smart UltraDry s dvoma ventilátormi a riadenou výmenou vzduchu s prirodzeným dosušením pri otvorených dvierkach. K pohodliu prispieva automatické patentované dávkovanie čistiaceho prostriedku až na 20 cyklov, program na automatické čistenie filtra a vnútorného priestoru, tichý a spoľahlivý invertorový motor a vnútorné osvetlenie. Špeciálny mechanizmus posuvných dvierok umožňuje zabudovanie umývačky do akéhokoľvek typu kuchynskej skrinky bez ohľadu na dĺžku ozdobných dvierok alebo štýl a výšku sokla; zabudovaný antisifón navyše umožňuje inštaláciu umývačky v ergonomickej výške bez medzier pod dverami. Umývačka riadu sa ovláda prostredníctvom displeja aj na diaľku cez mobilný telefón a aplikáciu ConnectLife. Stojí 759 eur. Viac informácií: https://sk.gorenje.com.

Reko z materiálov Gorenje
Foto: Gorenje

Podobné články