Hisense upevňuje svoju pozíciu na trhu amerických chladničiek novinkami s prémiovým dizajnom Pure Flat

od david.m

Hisense uvádza na trh ďalšie tzv. multidoor, čiže viacdverové chladničky v minimalistickom dizajne Pure Flat s extra veľkou kapacitou ľahko prístupného úložného priestoru. Na prvý pohľad zaujmú čistým dizajnom bez rukovätí a viditeľných pántov. Sú vybavené pokročilými technológiami a v závislosti od modelu aj vonkajším dávkovačom chladenej vody, ľadu a ľadovej triešte alebo dokonca druhým výrobníkom ľadových kociek vnútri mrazničky. Hisense tak dopĺňa svoje široké portfólio o nové dvojdverové, štvordverové a French Door chladničky a ďalej upevňuje svoje výsadné postavenie na trhu v tejto atraktívnej a rastúcej kategórii.

Novinky v kategórii tzv. multidoor, čiže viacdverových chladničiek majú veľkorysý objem takmer 600 l a praktické usporiadanie s dvoma alebo štyrmi dverami. A vo verzii French Door s dvomi dverami v chladiacej časti a dvomi mraziacimi zásuvkami v spodnej časti spotrebiča.

Praktické štvordverové riešenieKeď dostanete na niečo chuť, stačí otvoriť oveľa menší priestor ako v klasickej kombinovanej chladničke. Obnovenie optimálnej teploty je potom rýchlejšie a úspornejšie, najmä v prípade štvordverovej ameriky alebo chladničky French Door. 

Manipulácia s chladničkou bude tiež veľmi pohodlná – krídla dverí sú totiž užšie ako u bežnej 60 cm chladničky, a preto vyžadujú menej miesta na otváranie. Ďalšou veľkou výhodou je, že v chladiacej časti budete mať k dispozícii police po celej šírke spotrebiča, na ktoré môžete pohodlne umiestniť aj dlhé nádoby, objemné potraviny alebo podnosy s pripravenými pochúťkami.

Pokročilé technológie

Na to, aby bola prevádzka úsporná a potraviny zostali dlho v perfektnom stave, sú potrebné moderné technológie a dômyselné konštrukčné riešenia.

Napríklad Hisense RF749N4WIF, novinka typu French Door s dávkovačom chladenej vody vo dverách, má pokročilú beznámrazovú technológiu Total NoFrost s tromi chladiacimi okruhmi.

„Ide o jeden z najlepších chladiacich systémov na trhu, ktorý zabraňuje hromadeniu ľadu a námrazy a zaručuje nízku spotrebu energie. Spolu s inteligentným systémom Multi AirFlow zaručuje ideálnu klímu v celom spotrebiči. K úspornému udržaniu ideálneho vnútorného prostredia prispieva aj kovová doska na zadnej strane chladničky, ktorá umožňuje rýchlejšie obnovenie pôvodnej teploty, napríklad pri otvorení dverí, ktoré sú navyše vybavené praktickým antibakteriálnym tesnením,“ vysvetľuje Rok Omladič, odborník spoločnosti Hisense. Potraviny tak zostanú dlhšie v perfektnom stave.

Praktické vnútorné usporiadanie

Ak je vnútorný priestor dobre usporiadaný, nie je potrebné namáhavo premiestňovať veci v chladničke a nechávať dvere dlho otvorené.

Nová chladnička Hisense RF749N4WIF má preto okrem troch sklenených políc po celej šírke spotrebiča aj ľahko prístupnú policu na fľaše, krabičky a dózy s jedlom alebo extra hlboké priehradky vo dverách, do ktorých môžete naskladať aj dva rady fliaš za sebou. Ukladanie uľahčujú aj dve XXL zásuvky na zeleninu s reguláciou vlhkosti vrátane menšej zásuvky na drobné potraviny.

Vďaka jasnému, priestorovému LED osvetleniu rýchlo nájdete, čo práve hľadáte. Tento typ osvetlenia je navyše veľmi úsporný.

Mraznička má dve zásuvky s robustnými kovovými lištami s hladkým chodom. Spodná extra hlboká zásuvka slúži na hlboké zmrazenie aj veľmi objemných potravín. Horná užšia zásuvka slúži ako konvertibilná priehradka so štyrmi teplotnými režimami od chladenia cez nulovú zónu, mierne mrazenie až po hlboké mrazenie.

Pohodlie

K dokonalému pohodliu prispieva aj integrovaný dávkovač studenej vody v ľavých horných dverách bez potreby zložitého pripojenia k prívodu vody.

Úspora energie

Režim „ECO“ vám pomôže minimalizovať náklady na prevádzku spotrebiča a zároveň zachovať čerstvosť potravín. Po aktivácii sa teplota v chladničke automaticky nastaví na 6 °C, v mrazničke na -17 °C a výrobník studenej vody sa vypne. Nežiaducej strate energie zabraňuje aj alarm v prípade, že zábudlivci nechajú dvere omylom otvorené dokorán. Úspornú, tichú a spoľahlivú prevádzku zabezpečuje aj invertorový kompresor.

Luxusný dizajn

Novinka v luxusnom, čistom dizajne bez zbytočných doplnkov alebo rušivých prvkov s povrchom z brúsenej svetlej nehrdzavejúcej ocele bude dokonalým doplnkom každého štýlu interiéru. Estetický dojem umocňuje absencia rukovätí a skrytých pántov, a to nielen pri pohľade spredu, ale aj zboku. Chladnička sa ovláda pomocou dotykového panela umiestneného nad integrovaným dávkovačom studenej vody vo dverách.

Praktické štvordverové riešenie

Nová French Door chladnička Hisense RF749N4WIF zo svetlej brúsenej nehrdzavejúcej ocele ponúka XXL objem 579 l. Vďaka luxusnému vzhľadu bez rukovätí a viditeľných pántov a s dávkovačom studenej vody vo dverách zaujme v každom modernom interiéri. O čerstvé potraviny sa stará beznámrazová technológia Total NoFrost s tromi chladiacimi okruhmi, systémy Multi AirFlow a Metal-Tech Cooling, o spoľahlivú a tichú prevádzku invertorový kompresor. K dispozícii sú dve veľké zásuvky na zeleninu s reguláciou vlhkosti a menšia zásuvka na malé balené potraviny. V spodnej časti spotrebiča sa nachádza zásuvka so štyrmi teplotnými režimami, ktorá sa môže podľa potreby zmeniť z mrazničky na chladničku, a jedna extra hlboká mraziaca zásuvka. Táto všestranná elegantná chladnička stojí 1 599 EUR.

Luxusná „amerika“ z čiernej brúsenej nerezovej ocele

Vrcholom ponuky s dizajnom Pure Flat je už skôr uvedená elegantná štvordverová (multidoor) chladnička Hisense RQ760N4AFF v prevedení z prémiovej čiernej brúsenej nehrdzavejúcej ocele s dávkovačom vody v dverách. Táto chladnička bola vybraná ako oficiálny produkt nadchádzajúcich MS vo futbale, ktorých je Hisense oficiálnym sponzorom. Poskytne vám ľahko prístupný a veľkorysý priestor s objemom 585 l na uskladnenie všetkých druhov potravín. Je vybavená jedným z najlepších chladiacich systémov, ako aj beznámrazovou technológiou Total NoFrost s tromi chladiacimi okruhmi a systémami Multi AirFlow a Metal-Tech Cooling, ktoré zabezpečujú ideálnu klímu v celom priestore a dlhšiu životnosť potravín. Vo vnútri chladničky nájdete dve extra veľké zásuvky na ovocie a zeleninu, zatiaľ čo mraziaci priestor je vybavený praktickou zásuvkovou policou a zásuvkami s robustnými kovovými koľajničkami a plynulým chodom. Pravá strana mrazničky slúži ako konvertibilná zóna s tromi teplotnými režimami od chladenia cez nulovú zónu až po hlboké zmrazenie. Chladnička s invertorovým kompresorom poteší nízkou spotrebou energie, má tiež funkciu rýchleho chladenia a mrazenia uložených potravín. Užitočný je aj alarm otvorených dverí. Odporúčaná cena je 2 399 eur. Viac na sk.hisense.com, global.hisense.com.

Reko z materiálov Hisense
Foto: Hisense

Podobné články