Zbavte bielizeň baktérií a kvasiniek

od micah.grohman

Starostlivosť o bielizeň je nikdy nekončiacou rutinou. Aj tak si zaslúži našu pozornosť. Napokon, bielizeň je naša druhá koža. Kto by sa nechcel cítiť dobre, keď sa ráno oblečie do čistého? Alebo sa po náročnom dni večer zababuší do bezpečia mäkučkých perín? Niekedy však bielizeň čisto len vyzerá. Môžu v nej aj po vypratí zostať baktérie, kvasinky a iné škodlivé mikroorganizmy. Najmä ak periete na nízkych teplotách.

Máme pre vás ale riešenie. Každé pranie na vysokej teplote predstavuje pre textílie záťaž. Trpia farby a mení sa aj charakter vlákna, ktoré sa môže zraziť a inak nezvratne poškodiť. Ak však periete stále na nízkej teplote napríklad spodnú alebo posteľnú bielizeň, síce zostane dlhšie pekná, pravdepodobne v nej ale zostanú baktérie, kvasinky a iné patogény. Tu pomôže para. Pomocou parných funkcií v moderných práčkach sa zbavíte nielen nežiadúcich mikroorganizmov, ale aj alergénov a pachov.

„Práve na zaistenie hygienickej čistoty je určený program ExtraHygiene v nových parných práčkach Gorenje. Do textilných vláken prenikne vytvorená para s vysokou teplotou, ktorá stačí na účinné odstránenie až 99,9 % baktérií. Bielizeň sa však nenamočí do horúcej vody ako pri vysokoteplotnom programe. Výsledkom je teda hygienická čistota bez vedľajších nežiadúcich účinkov, ako je napríklad zrazené oblečenie. Bielizeň bude navyše príjemne hebká a s minimom záhybov. A parou je možné osviežiť a vyrovnať aj suché oblečenie, ktoré napríklad dlho ležalo v skrini – v tomto prípade pomocou funkcie SteamRefresh,“ hovorí Jana Neuszerová, odborníčka Gorenje.

Pre super čistotu
Ak chcete mať istotu, že je vaša bielizeň bezpečne čistá a pritom je to bielizeň chúlostivá, pri ktorej nechcete použiť parnú funkciu, je tu ešte ďalšie riešenie. „Nové práčky Gorenje majú aj unikátnu funkciu SuperHygiene. Pri praní nadávkujete spolu s pracím prostriedkom a prípadne avivážou do špeciálnej priehradky ešte vhodný dezinfekčný prostriedok. Môžete prať na nízkych teplotách a byť si istí, že je bielizeň skutočne čistá. Na dokonalú hygienu je skvelá aj automatická funkcia SterilTube na čistenie bubna a vane práčky, aby ani v priestore spotrebiča nezostávali baktérie spôsobujúce odolné pachy. Vypratá bielizeň tak bude vždy bezpečne čistá a svieža,“ uzatvára Jana Neuszerová. Viac informácií na sk.gorenje.com.

Reko z materiálov značky Gorenje
Foto: Gorenje

Podobné články