Nový rad TV Hisense U8GQ pre tie najautentickejšie zážitky

od micah.grohman

Zoznámte sa s ďalšou zásadnou tohtoročnou novinkou spoločnosti Hisense v kategórii 4K ULED TV na rok 2021 – s televízormi radu U8GQ. Vďaka pokročilej ULED obrazovke s vrstvou kvantových bodov a priamym podsvietením FALD PRO so 120 zónami stmievania ponúkajú tieto TV brilantný obraz s prirodzenými farbami, špičkovým kontrastom i ostrosťou.

O intenzívny zážitok ako v kine sa postará zabudovaná reprosústava s priestorovou zvukovou technológiou Dolby Atmos®, o dokonale živé scény v tmavých a svetlých častiach obrazu technológia Dolby Vision IQ s optimalizáciou podľa okolitého svetla. Nechýbajú ani inteligentné funkcie alebo filmový či herný režim. Predávajú sa vo veľkostiach obrazovky 65 a 55 palcov.

Obraz ostrý ako britva s jasnými a živými farbami aj cez deň
Nové TV využívajú technológiu kvantových bodov (Quantum Dot), ktorá je zárukou širokej palety s viac ako miliardou skutočne prirodzených farieb vrátane vysoko čistej bielej.K dokonalému zážitku pri akomkoľvek osvetlení prispieva aj technológia Dolby Vision IQ. „Využíva senzor na rozpoznanie okolitého svetla i široký ekosystém zariadení, aby zážitok zo sledovania posunula ešte nad rámec HDR, teda technológie vysokého dynamického rozsahu. Výsledkom je dokonale prirodzený obraz upravený podľa aktuálnych svetelných podmienok s rozšírenou reprodukciou detailov v tmavých i svetlých častiach obrazu a s väčšou dynamikou. Nové TV s vysokým jasom až 1000 nitov tak ponúknu brilantný obraz nielen v noci alebo pri zatiahnutých závesoch, ale aj cez deň, keď je miestnosť plná prirodzeného svetla. A to so širokým pozorovacím uhlom a bez odleskov,“ hovorí Matej Hušták, produktový manažér značky Hisense.Technológia Ultra HD Premium sa postará o výnimočnú čistotu obrazu s viac ako 8 miliónmi pixelov i o vykreslenie aj tých najmenších detailov v kvalite 4K. A technológia Full Array Local Dimming PRO (FALD PRO) so 120 nezávisle ovládanými zónami stmievania (na 65-palcovej TV) dodáva obrazu potrebný kontrast i hĺbku s dokonalou čiernou.TV používajú vyššiu vnútornú rýchlosť zobrazenia snímok 120 Hz s vkladaním ďalšej medzisnímky (MEMC) aj vo formátoch s progresívnym riadkovaním, ktoré je rozšírené v DVB-T2 aj u nás. Zaistia tak plynulý a ostrejšie ohraničený obraz aj pri rýchlych pohyboch kamery, najmä pri športových prenosoch a pretekoch, pri hraní hier alebo akčných filmových scénach.

Dokonalý zvuk
TV je ovládaná audio systémom 2.1.2 a ponúka priestorovú zvukovú technológiu Dolby Atmos®, takže sa pri sledovaní akéhokoľvek obsahu stanete sami súčasťou deja. Realistický zvuk vyplní celú miestnosť a dialógy aj zvuky budú také verné, že sa ilúzia ľahko stane skutočnosťou.To, že tieto nové TV prinášajú obrazový a zvukový zážitok ako v kine, potvrdzuje aj podpora formátu HDR 10+ i certifikačného kinoštandardu IMAX Enhanced.

Dokonalé centrum multimediálnej zábavy
Nový rad TV využíva vlastnú inteligentnú platformu VIDAA U 5.0 SMART OS, ktorá je jednoduchá, čistá, intuitívna a pohotová a ponúka podporu pre celý rad streamovacích služieb, ako sú napríklad YouTube, Netflix či Amazon Prime. Na ovládači nájdete aj tlačidlo na rýchly prístup k Facebook Watch. Umožňuje využívať veľké množstvo predinštalovaných aplikácií vrátane českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam  atď.) alebo aplikáciu uefa.tv pre futbalových nadšencov, ktorú nájdete iba na televízoroch Hisense. Filmových fanúšikov poteší FilmMaker Mode na prehrávanie filmov tak, ako ich zamýšľal režisér.

Ešte viac zážitkov pri hraní hier
Milovníkom hier prinesie ešte intenzívnejšie zážitky nový profesionálny herný režim Game Mode Pro, do ktorého sa TV s rozhraním HDMI 2.1 automaticky prepne po pripojení k hernému zariadeniu. „Ide o zásadný posun, ktorý hráčom ponúkne na televíznej obrazovke plynulé a nerušené sledovanie deja aj rýchlu odozvu. Funkcia nepretržitej variabilnej obnovovacej frekvencie (VRR) najmodernejšieho rozhrania HDMI 2.1, ktorým sú nové TV vybavené, totiž eliminuje oneskorenie, chvenie a trhanie snímok. Pritom každý hráč vie, že presne to umožní získať cenný náskok pred súperom. Funkcia eARC zmieneného rozhrania HDMI 2.1 však zaručuje aj veľmi kvalitný prenos zvuku, ktorý vás ešte viac vtiahne do akcie,“ dodáva Matej Hušták. To všetko vám prinesie oveľa dramatickejšie herné okamžiky i vytúžené víťazstvá.TV je okrem množstva vstupov a portov vybavená aj zabudovaným rozhraním Bluetooth, spomínaným novým rozhraním HDMI 2.1 a rýchlou dvojpásmovou Wi-Fi na bezdrôtové pripojenie. Získala aj certifikáciu TÜV Rheinland za nízke emisie modrého svetla a ochranu súkromia. Do predaja zamieri počas júla a bude stáť 1 049 EUR (55-palcová), resp. 1 349 EUR (65-palcová).

Reko z materiálov Hisense
Foto: Hisense

Podobné články