Laserová technológia posúva hranice možností a prináša domov špičkový kinozážitok

od micah.grohman

Najnovšia špičková laserová TV Hisense TriChroma 100L9G a 120L9G pre najnáročnejších divákov práve mieri na trh. Vo svojej väčšej verzii má zobrazovací panel s uhlopriečkou viac ako tri metre (120 palcov). Využíva pokročilú projekčnú technológiu na ultrakrátku vzdialenosť s tromi laserovými lúčmi.

Dosahuje absolútne najvyššie hodnoty pokrytia farebného spektra (107 % BT2020) a špičkou v kategórii je aj jas s hodnotou až 420 nitov. Vďaka podpore zvukovej kinotechnológie Dolby Atmos a reproduktorom s výkonom 40 W sa ocitnete priamo medzi hrdinami. A keď budete vďaka inteligentným funkciám a rýchlemu operačnému systému VIDAA Smart OS sledovať športové prenosy alebo hrať streamované hry,  pohyb bude rovnako rýchly a plynulý, ako keby ste boli na štadióne alebo v akcii.

Tri laserové lúče

Hisense práve uvádza na trh novú generáciu laserových televízorov s inovovanou obrazovou technológiou TriChroma. Tento televízor s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou (30,3 cm) využíva RGB architektúru s tromi laserovými lúčmi a prekonáva doteraz známe hranice pre skutočne živé a jasné farby.

Farby a jas lepšie než v klasickej TV i kine

Ako prvá TV pokrýva viac ako 90 % farebného spektra viditeľného ľudským okom a v súčasnosti predstavuje absolútne najvyšší štandard v kategórii veľkých televízorov. Farebný gamut tohto televízora presahuje najnovší farebný štandard pre televízne vysielanie o 7 % a najlepšie kino o celých 50 %. Dosahuje totiž 107 % štandardu BT2020 pre farebné  TV vysielanie, ktorý je métou výrobcov, a dokonca 151 % štandardu DCI-P3 pre filmové farby.

V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi má o celých 20 % vyšší aj jas, ktorý dosahuje až 420 nitov a prevyšuje jas niektorých bežných televízorov. Svetelný tok je úctyhodných 3000 lúmenov.

Obrovské projekčné plátno pre výnimočné zážitky

Nezaostáva ani veľkosť projekčného plátna. Začína na 100 palcoch, na trhu bude aj verzia s uhlopriečkou viac ako tri metre (120 palcov). Vďaka HDR ponúkne veľkorysý zobrazovací panel skvelý obraz s verným podaním farieb, dokonalou hĺbkou a vykreslenými detailmi v tmavých aj svetlých častiach obrazu súčasne, presne ako to poznáte z kina – ale v pohodlí domova. A nie je ani potrebné, aby bola v miestnosti úplná tma. Vďaka širokému pozorovaciemu uhlu navyše uvidíte rovnako dobre z ktoréhokoľvek miesta.

Šetrný k očiam

Televízor má nízke emisie modrého svetla a vďaka svojmu technologickému riešeniu nežiari do očí. Preto je šetrnejší k očiam aj pri pozeraní zblízka, keď je zážitok zo sledovania najsilnejší.

Nová laserová TV TriChroma L9G využíva RGB architektúru a rýchly a výkonný čipset s modernou projekčnou technológiou DLP® od spoločnosti Texas Instruments. „Projekčný systém X-Fusion™ generuje veľmi úzky svetelný lúč s jasom až 420 nitov. Svetelná vlna je úplne čistá a na rozdiel od bežného projektora bez rozptylu svetla. Môžete tak očakávať skutočne nadštandardný obraz so širokou škálou prirodzených, čistých a sýtych farieb bez presvietenia, s bohatými detailmi a realistickým kontrastom,“ hovorí Matej Hušták, produktový manažér Hisense pre ČR a SR.

Plynulý obraz aj v najdynamickejších okamihoch

Sledujte filmy, seriály a športové podujatia s obrazom bez šmúh a nepresností aj v tých najrýchlejších scénach. Je to preto, že vďaka mikrosekundovým reakčným časom procesora a technológii MEMC je pohyb plynulejší – dokonca aj v porovnaní so špičkovou technológiou OLED až 10x.

Kinozvuk pre silnejší zážitok

Nový laserový televízor podporuje zvukový štandard Dolby Atmos používaný v kine, a teda aj priestorový zvuk. Zvukový zážitok umocňujú aj zabudované reproduktory s celkovým výkonom 40 W diskrétne ukryté v ovládacej konzole. Každá scéna, či už ide o drámu, šport alebo akciu, vás úplne pohltí.

Kompletné centrum zábavy

Inteligentná laserová TV TriChroma využíva vlastnú inteligentnú platformu VIDAA, ktorá je intuitívna, rýchla a ponúka podporu celého radu streamovacích služieb, ako sú YouTube, Netflix a Amazon Prime, na diaľkovom ovládači je aj tlačidlo na rýchly prístup k Facebook Watch. Umožňuje využívať veľké množstvo predinštalovaných aplikácií vrátane českých alebo aplikáciu uefa.tv pre futbalových nadšencov. Filmových fanúšikov poteší FilmMaker Mode na prehrávanie filmov tak, ako ich zamýšľal režisér.

TV má zabudované rozhranie Bluetooth a rýchlu dvojpásmovú Wi-Fi na bezdrôtové pripojenie. Samozrejmosťou je ovládanie a zdieľanie obsahu prostredníctvom aplikácie RemoteNow v telefóne alebo tablete. TV získala certifikáciu TÜV Rheinland za nízke emisie modrého svetla a ochranu súkromia. Viac na sk.hisense.com.

Reko z materiálov Hisense

Foto: Hisense

Podobné články