dom a bývanie

header abc interier
Aktuálne O nás Archív Anketa Predplatné Inzercia Kariéra Kontakt
TÉMY: Baumit Bochemit PARTNERI:
perpes bdesign najomne
Výhody dlažby z prírodného kameňa

Uvažujete nad dlažbou, ktorá bude tá pravá pre každú terasu, altánok, chodník do záhrady alebo dlažbu okolo bazénu? V tom prípade je ideálnou voľbou dlažba z prírodného kameňa, ktorá je estetická, trvácna a bezpečná za každých okolností.
Dlažba vyrobená výhradne z prírodných materiálov dokreslí nielen celkový vzhľad exteriéru, ale zabezpečí aj pohodu počas krásnych letných dní strávených pri bazéne alebo grile. Vytvorte si ideálne miesto pre relax, odpočinok i zábavu.

DLAŽBA NA TERASU
Rovnako ako rastliny, tak aj dlažobné materiály môžu vašej terase či záhrade dodať charakter. Sortiment kamenných obkladov a dlažieb sa neustále rozširuje a v ponuke nájdete aj to najlepšie z najnovších trendov. Môžete si vyberať zo širokej škály farieb, štýlov, textúr a povrchových úprav, od moderného štýlu travertínových dlažieb až po rustikálne pieskovcové dlažby. Vyberte si  dlažbu na terasu, ktorá vyhovuje vašej záhrade, rozpočtu či životnému štýlu.

Akú dlažbu na terasu použiť? 
Najrozšírenejšie materiály pre dlažbu na terasu rozdeľujeme do troch kategórií:
  • 1. Štiepaný nepravidelný kameň sa štandardne dodáva v hrúbkach od 1-3 cm alebo 2-4 cm, má nepravidelný tvar, rôznorodé farby a nízku nasiakavosť. Najobľúbenejší je andezit, Chorvátsky vápenec, trblietavý gneis, pieskovec alebo kvarcit. 
  • 2. Rezaná formátovaná dlažba je obľúbená pre jednoduchú a rýchlu pokládku, hrany sú presne rezané alebo osekáné, čo umožňuje pokladať dlažbu ako zámkovú dlažbu do betónového alebo štrkového lôžka. 
  • 3. Veľkoformátová dlažba rozmeru 60 x 90 cm z indického pieskovca v krásnych dúhových farbách. Dlažba z tohto materiálu je najviac protišmyková, preto je tak obľúbená aj okolo bazénov. 

Určite chcete aby si dlažba na terase udržala skvelý vzhľad mnoho rokov, preto je ideálne zvoliť kamennú dlažbu, ktorá odoláva všetkym poveternostným vplyvom a zmenám počasia  – sneh, krupobitie, vietor, voda, horúce slnko, takže musi byť veľmi odolná, protišmyková, mrazuvzdorná a aj po čase si ma zachovať svoju prirodzenu farbu.

Podlaha na chodníkoch, záhradná dlažba a dlažba na terase má obrovský vplyv na celkový vzhľad okolia domu. Treba esteticky vybrať farebnosť, štruktúru a druh kameňa pre realizovaný projekt. Ak chcete dosiahnuť krásne prepojenie interiéru s exteriérom a terasou, treba použiť rovnakú dlažbu ako v kuchyni, tak i v obývacej izbe. Terasové kamenné dlažby sa ponúkajú v prírodných zemitých odtieňoch od hnedej, medovej, zlatej, korálovočervenej, žltej, bledej béžovej až po tmavozelenú alebo tmavohnedú.

DLAŽBA OKOLO BAZÉNA
Urobili ste si na záhrade bazén a nechcete mať okolo neho len trávnik? V tom prípade padne vhod dlažba k vonkajšiemu bazénu, ktorá je odolná, mrazuvzdorná, nenasiakne vodou a neprekáža mu soľ či bazénová chémia. Takou je práve dlažba z prírodného kameňa, ktorá okrem farebnej stálosti a trvácnosti odolá aj slnečnému žiareniu a horúčavám. Navyše bazén zvýrazní a urobí zo záhrady elegantné miesto. V neposlednom rade má aj praktické využitie. V lete, keď slnko dlažbu príjemne nahreje, môžete si na ňu položiť uteráky, lehátka, len tak na nej sedieť, namáčať si nohy a relaxovať.

Prečo je kamenná dlažba k bazénu ideálna?
Vonkajšia kamenná dlažba okolo bazénov je povrchovo upravená tak, aby bola protišmyková a bezpečná za každých okolností. Okrem farebnej stálosti a trvácnosti odolá aj nadmernej vlhkosti, vetru a iným vonkajším vplyvom. Zároveň sa ľahko udržiava a čistí. Obľúbená je najmä travertínová dlažba (francúzsky vzor), ale aj ďalšie, ktoré skvelo prepoja bazén s terasou alebo s interiérom.
Nielen okolie bazénu sa dá skrášliť, ale aj tzv. bazénové lemy si môžete vybrať z viacerých farebných a materiálových prevedení, aby ste mali presne ten bazénový lem, ktorý sa vám najviac hodí.

POMÔŽU PRI VÝBERE
Či už chcete vymeniť starú dlažbu, hľadáte niečo nové, čo doda šmrnc a eleganciu vašej terase, alebo sa jednoducho neviete sami rozhodnúť, neváhajte kontaktovať vyškolených pracovníkov spoločnosti Kameň Skalica. Vždy vám radi pomožu pri vybere kamennej dlažby alebo pri nejasnostiach. Nebojte sa ich osloviť a napíšte im. Viac informácií na www.kamenskalica.sk.

Reko z materiálov Kameň Skalica
Foto: Kameň Skalica


FOTOGALÉRIA K TOMUTO ČLÁNKU:

ZOBRAZIŤ VŠETKY ONLINE ČLÁNKY | OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ
BaumitBaumit
© 2020 | všetky práva vyhradené | dnes je 13. Augusta 2020 | dom&bývanie.eu | code by Ivan Mišák | mapa stránok